| Maxii261 a întrebat:

Am un pc cu urmatoarele specificatii : Procesor: Intel(R) Pentium(R) 4CPU 3. 00Ghz 2.99GHz..Installed memory(RAM) 1.50 GB. Ce pot sa ii fac sa mearga mai rapid, adica tot timpul are lag, se misca in reluare, de jocuri sa nu mai zic, abia merge sa ma joc fifa 12. Ce ii pot adauga/cumpara ca sa mearga mai rapid?

Răspuns Câştigător
| TheCostumeCat a răspuns:

Cat ai buget maxim?(Poate ca e mai bine sa-l faci pe bucati, dar eu iti recomand deja comfigurat pentru a evita problemele)Da-mi bugetul si o sa caut! Eu de curand l-am cumprat pe acesta http://www.flanco.ro/......eedos.html si e si la reducere!

| Maxii261 explică (pentru TheCostumeCat):

Mno, mersi, am dat comanda de pc ca al tau..Mersi

6 răspunsuri:
| TheCostumeCat a răspuns:

Cumperi altul... Poti pastra placa de baza si carcasa, dar procesoul si ramul e musai de schimbat, iar placa e cam invechita eu am gt 640 2 gb si deja ma gandesc s-o schimb.

| andreasnemes a răspuns:

Salut ar trebui sa schimbi procesorul, sa mai bagi niste rami, si ce placa video are?

| Maxii261 explică (pentru andreasnemes):

Nvidia GEFORCE 620 1024MB DDR3