| adita0407 a întrebat:

De ce mi se inchide apelul in timp ce fac un screenshot pe iphone? Ce ar trebui sa fac ca sa nu mai patesc asta?

1 răspuns:
| Gafton_Andra_1995 a răspuns:

Apelul se inchide pentru ca butonul de blocare poate fii folosit pentru a încheia un apel.Ca sa nu se mai inchida este o opțiune in setări care poate fi folosită daca ai probleme cu ecranul si butoanele care face screenshot la apel fara sa apeși butoanele(scuze daca nu ai înțeles am încercat sa explic cat mai bine). Poti găsi acea opțiune daca mergi la setări la general si dupa dai pe accesibilitate si activezi opțiunea AssistiveTouch... sper ca te-am ajutat