| EmilTraian95 a întrebat:

De ce nu apare Liga 1 din Romania in varianta originala a FIFA de la EA Sports? In Fifa 16 sunt campionate mai slab cotate ca al nostru si totusi apar.

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Liga 1 nu a apărut în niciun Fifa deoarece ei cred că echipele din România sunt mai slabe ca celelalte. Și adevărul e că au dreptate. Liga 1 de asemenea au un buget mai slab față de noi.

| EmilTraian95 explică (pentru OnuOnulică):

LIgile din Australia, Danemarca, Coreea, Norvegia, Polonia, Irlanda mai valoroase ca Liga 1?