| NightEnergy a întrebat:

De fiecare data cand joc un joc timp de 1 minut se inchide laptopul. AJUTOR! Funda

Răspuns Câştigător
| FlorinSalamNr1 a răspuns:

Ai probleme cu racirea. Asa aveam si eu probleme la jocuri si mi-am schimbat pc-ul iar acum pot juca acele jocuri fara probleme.

7 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Nu o asculta pe Zazy.In zilele noastre majoritatea oamenilor dau vina instant pe virusi daca se intampla ceva.

Ai putea sa dai mai mult detalii?
1.Ce procesor ai
2.Ce placa de baza, ram si placa video ai.
3.Ce temperaturi ai cand stai pe desktop si cand joci ceva mai intensiv.

De obicei cand apare o problema severa apare un ecran albastru(numit blue screen of death)in care cauza erori se afla pe un rand de acolo. Daca asa ceva se intampla specifica eroarea.

Pana cand dai mesajul curata laptop de praf(majoritatea problemelor de laptop se afla in cooling si heating).

| Zazy a răspuns (pentru TechGuyTpu):

Am discutat cu acel om pe tema asta, şi a spus clar şi răspicat că majoritatea jocurilor au viruşi. Şi am avut exact aceeaşi problemă. Acum laptopul meu e în regulă, şi de când nu m-am mai jucat acel joc, merge foarte bine. În plus, orice sfat e bine venit! Mi-am dat şi eu cu părerea, că doar site-ul e pentru toţi, nu numai pentru tine, dragă TechGuyTpu. Stăpâneşte-te, zic şi eu, dar nu cu răutate :v. '' Nu o asculta pe Zazy ''. Aici, ai vorbit ca un copilaş de 4 anişori. happy Hai baftă. Gândeşte înainte să scrii!

| geroge a răspuns (pentru TechGuyTpu):

Aceasi problema am si eu, am versiune de placa nVIDIA geforce 341.44 si mai mult de atata nu gaseste la update windows, ce fac?

| TechGuyTpu a răspuns (pentru Zazy):

Daca avem "4 anişori" in momentul asta nu mai eram pe tpu.Probabil acel om nu avea nici o calificare in acest domeniu si precum ai spus si tu si-a dat cu parerea, fiind una proasta. Daca este precum spui tu un "virus" de ce nu se inchide laptop-ul imediat dupa ce a deschis executabilul? Probabil acel om trebuia sa iti explice si ce este un virus, cun actiobeaza si cum se creaza.Si in privinta "Nu o asculta pe Zazy" chiar imi pare rau.Dar din experienta mai mult de 50% din useri de pe acest site au sub 12 ani.

| TechGuyTpu a răspuns (pentru geroge):

Instaleaza http://www.aida64.com/downloads.Iti va spune tot ce trebuie sa stii despre pc tau.

| Zazy a răspuns (pentru TechGuyTpu):

Măi băieţaş, am spus că ai 4 anişori, sau cum? rolling on the floor Ştii să citeşti? ''Aici, ai vorbit ca un copilaş de 4 anişori.'' AI VORBIT CA UNUL, da' nu am spus că eşti. E o diferenţă. În legătură cu acel om, ei bine... poate are, poate nu are calificare în acel domeniu, dar tu ai? Asta-i întrebarea. Doamne :v. Nu te da şmecher, că nu eşti. În plus, site-ul e PENTRU TOŢI. Am spus şi mai sus. Deci am dreptul să-mi dau cu părerea, chiar dacă nu ştiu prea multe din acel domeniu. Încerc să ajut. ''Dar din experienta mai mult de 50% din useri de pe acest site au sub 12 ani.''. ce frumos! Păcat că am 15 ani, nu-i aşa? Ai vrea tu să am 10 ani laughing. Nici măcar nu m-ai văzut pe stradă.şi deja crezi că am sub 12 ani. Penibil, măi frăţică. Şi eu cred că tu ai 11 ani, da' mna. nu te pot vedea aşa că... Încă o dată mai spun : Gândeşte înainte să scrii! Vrei să-ţi desenez? Că văd că nu înţelegi.

| Zazy a răspuns:

Nu te mai juca acel joc. Are viruşi! Te asigur. Aşa am păţit şi eu.L-am dus la reparat şi am discutat pe tema asta cu acel om. A spus că ar trebuie să renunţ la joc, chiar dacă e preferatul meu. aşa că. baftă în continuare! happy