| Coman_Andrei_1980 a întrebat:

Este bun pc-ul acesta (aceste cerinte )Procesor
Model Procesor:Intel® Pentium® Dual-Core G2020Frecventa procesor (MHz):2900Dimensiune Cache procesor (KB):3072
Placa de baza
Retea integratabig grinaSloturi:1 x PCI Express x16
2 x PCI Express x1Sunet integratbig grina
Memorie
Capacitate (MB):4096Tip RAMbig grinDR3
Unitati de stocare/optice
Capacitate HDD (GB):500Interfata HDD:SATAUnitate opticabig grinVD+/-RW
Video
Chipset video:AMDCapacitate memorie video (MB):1024Tip memorie videobig grinedicataModel placa video:AMD Radeon 6570
Periferice
Mousebig grinaTastaturabig grina
Altele
Carcasa:MiddletowerTip sistem:GamingPutere sursa (W):500Porturi:1 x VGA
4 x USB 2.0
1 x RJ-45
1 x Audio
1 x PS2Dimensiuni (mm):415 x 415 x 180Greutate (Kg):3.1

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

FkThRz e idiot, nu il baga in seama. Sistemul e o flasneta de duzina facuta; a ingramadeala din componente ramase prin depozite care nu se mai vindeau. Daca il vrei pentru net/office, se poate rezolva ceva mai performant/de inredere in cam acelasi pret din componente. Daca e vorba de gaming, deja e alta poveste...

| FkThRz a răspuns:

Da, e chiar foarte bun. De fapt daca nu esti un gamer inrait este deja prea bun.laughing