| eddyeddy5 a întrebat:

Exista posibilitatea ca, dupa ce copii cateva poze de pe un CD, si dupa ce scot CD-ul, acestea sa se fi sters? Le-am copiat, am scos CD, si cand dau sa vizionez, imi cere sa pun CD inapoi. In momenul acela, le-am lasat asa ca imi era greu sa pun din nou CD. Dar azi vad ca nu sunt pozele pe desktop ( acolo le-am copiat ). Ce s-a intamplat? Au fost sterse de catre windows? Care ar fi problema?

De fapt nu le-am copiat. Am dat " send to desktop ".

2 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Pai "Send to Desktop" creeaza shortcut-uri (scurtaturi) ale fisierelor nu le copiaza. trebuie sa selectezi pozele->dai click dreapta "Copy"->te duci in Desktop si dai "Paste"

| jimm999 a răspuns:

Uite care e problema cind dai send to desktop fisierele nu se copie ci pur si simplu se creaza o comanda rapida pe desktop! cind ai incercat sa le deschizi windows-ul te-a anuntat ca fisierul al carei comanda rapida ai deschis nu mai exista si ele automat s-au sters!