| BlackMO a întrebat:

Exista vreun patch/fix pentru a putea rula Crysis 3 pe o placa video ce nu suporta DX11? Mentionez ca am o ATI Radeon 6370 si as vrea sa stiu daca a reusit sa ruleze cineva jocul cu ea sau o placa asemanatoare.

Răspuns Câştigător
| oppyo a răspuns:

Nu exista! punct trebuie neaparat sa ai dx11.System Requirements
Quote:
Minimum
CPU: Dual core CPU
CPU Speed: Info
RAM: 3 GB
OS: Windows Vista, Windows 7 or Windows 8
Video Card: DirectX 11 graphics card with 1Gb Video RAM (Geforce GTS 450/Radeon HD 5770)

Optimal
CPU: Latest quad core CPU
CPU Speed: Info
RAM: 8 GB
OS: Windows Vista, Windows 7 or Windows 8
Video Card: Latest DirectX 11 graphics card (Geforce GTX 680/Radeon HD 7970)

Recommended
CPU: Quad core CPU
CPU Speed: Info
RAM: 4 GB
OS: Windows Vista, Windows 7 or Windows 8
Video Card: DirectX 11 graphics card with 1GB Video RAM (Geforce GTX 560/Radeon HD 5870)

| KodrutZ a răspuns (pentru oppyo):

Say whaaaat? Adica nu o sa pot sa joc C3 pentru ca nu am o nenorocita de placa cu DX11, chiar daca placa cu DX 10 pe care o am e foarte capabila? Sa si-l bage undeva atunci!

1 răspuns: