| AvalohAlyn a întrebat:

Fifa sau Pes? Ce alegeti? Ce va place mai mult?

Răspuns Câştigător
| Keon a răspuns:

Eu iti recomand Fifa! Este cel mai tare joc in domeniul de sport prin grafica ei! Te poti bucura de antrenori si jucatori faimosi, poti face transferuri cate vrei (in limita bugetului care il ai pe joc ) etc. Daca vrei un joc care sa te simti ca un manager adevarat iti recomand FIFA!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Keon):

Asta a sunat ca una din reclamele proaste pe care le auzi la tv.

| Keon a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu cum a sunat, doar ca eu mi-am spus opinia in legatura cu jocul meu favorit. Daca tie ti-a sunat ca o reclama, felicitari, poate am caliati de prezentator tv si nu stiamwinking

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Anonimuserr a răspuns:

Eu aleg PEs 2016 pentru că jocul este mai dinamic decât fifa 2016. FIFA 16 are un joc așa mai robotic. Și oricum PES 2016 a câștigat premul pentru cel ai bun simulator de fotbal.
Cu toate că grafica nu este la fel ca în FIFA 16 este mult mai slabă, dar jocul este mult mai dinamic.
În FIFA 16 ai multe opțiuni poți să alegi,, hands" să fie în joc poți să schimbi arbitrii etc. În PES 2016 nu poți face asta dar îmi place mai mult ca FIFA 16.
Acum pe bune ambele sunt frumoase, se vede că suntem în 2016, evoluția tehnologică și-a spus cuvântul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la versiunile 12 nu am mai jucat.
Îmi plăcea mai mult PES pentru că puteam controla mai bine jucătorii și după părerea mea avea grafica mai bună. Singurul lucru care nu îmi plăcea la PES era revenirea jucătorilor retrași la grupele de juniori.