| Psycho777 a întrebat:

Despre ce e vorba in Elder Scrolls Skyrim? Adica, care e ideea jocului, ce trebuie sa faci? Ce scop are?

1 răspuns:
| castravetele a răspuns:

Elder Scrolls V: Skyrim este un joc open-world in care poti face multe lucruri precum: Explorarea dugeonurilor unde sunt. am uitat dar cred ca era draug(niste scheleti adusi la viata), vanatoare de dragoni, cucerirea unor turnuri, si cel mai tare este ca te duci intr-un bar pui un cos pe fata proprietarului si incepi sa furi tot. La inceput esti un prizonier si trebuie sa fii decapitat. Acolo iti alegi dintre parca 12 clase fiecare cu abilitatea ei speaciala. cand sa fii decapitat apare alduin(dragonul boss) va trebui sa fugi alegand dintre hadvar si nu mai stiu cine. obiectivul tau este sa il omori pe Alduin dar pe drum o sa vezi ca esti dovahkiin/Dragonborn si poti absorbi sufletele dragonilor primind "tipete" special precum FUS RO DAAH! Ai vraji, sabii armuri inele. daca vrei sa fii ca rambo omorand tot ce vezi alegi clasa nord/orc daca vrei sa folosesti si vraji alegi imperial daca vrei sa folosesti pumnale si arcuri fiind stealth atunci alegi pisoiul ca nu am mai jucat si am uitat cum se numesc. O sa iti placa foarte tare. Trebuie sa il incerciwinking