| SassyAgel a întrebat:

Heei. Nu sunt amatoare de jocuri video, dar vreau sa imi cumpar un Wii. Care sunt diferentele dintre acestea?

1. http://www.altex.ro/consola-nintendo-wii-mini

2. http://www.altex.ro/consola-nintendo-wii-blue-limited-ed ition-joc-mario-sonic-london-2012-olympic-games

Adica am vazut niste video-uri pe youtube in care unii isi dau cu parerea si la Wii Mini ziceau ca unitatea nu are loc pentru memorie si alte chestii.

Nunchuck-ul se poate folosi separat de telecomanda?

Multumesc. Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Daca nu te pasioneaza de ce vrei sa-ti cumperi? Pentru fiecare dintre produse exista acolo pe site rubrica de specificatii tehnice, unde descrie tot ce are unul si ce are celalalt. E adevarat, al doilea are si memorie, are 2 porturi de USB si WiFi, dar astea-ti folosesc atunci cand chiar esti pasionat, cand ai multi prieteni si jucati online, altfel e foarte bun si primul, bagi cd-ul, te joci si gata. Insa tinand cont ca diferenta de pret nu e foarte mare, il poti lua pe al doilea, vezi tu cum folosesti wifi-ul si porturile usb, am inteles ca se poate folosi pe post de dvd-player, adica bagi stick-ul usb cu un film in el si-l vezi pe tv sau intri pe net si poti vedea un film pe tv.
Nunchuck-ul NU se poate folosi separat de telecomanda, functioneaza doar cand e conectat la telecomanda, e un mic dispozitiv care are 2 butoane pe el si se foloseste la unele jocuri unde trebuie sa lucrezi cu 2 membre (box, canoe, ciclism etc.)

| SassyAgel explică (pentru mixxjim):

Nu sunt mare amatoare de jocuri video gen batai (nu stiu cum sa ma exprim mai bine), dar vreau Wii pentru ca sunt niste jocuri (Just Dance, Sonic Sports si altele) care imi starnesc interesul. Oricum, multumesc de raspuns, e destul de folositor.

| mixxjim a răspuns (pentru SassyAgel):

Cu placere! Oricum, la un moment dat se poate dovedi o chestie destul de costisitoare, mai sunt accesorii care ti-ar putea trebui si sunt destul de scumpe si alea. Pentru dans stiu ca sunt niste centuri speciale, poate si placa pentru unele sporturi, cd-urile cu jocuri sunt si ele destul de scumpe, deci ia in calcul nu doar costul consolei in sine cand decizi ce sa faci happy