| Ade009 a întrebat:

Hei cine mai stie jocurile alea din copilarie? Era unu ceva de genu "Un marinar de la Constanta avea si el o baba cloanta, baba cloanta ii spunea. " nu mai stiu ce) Sti careva dintre voi? Si mai era ala cu castelul si o printesa

1 răspuns:
| AlinautzaElenutza a răspuns:

Un marinar de la Constanta
Avea si el o baba cloanta
Si baba cloanta ii facea
Chiftelute si cafea.

Un marinar de la marina
Avea si el o balerina
Si balerina lui facea
Cri-cri-cri si cra-cra-cra.

Intr-un castel de ciocolata
Traia o zana minunata(fermecata)
Ce culoare avea rochia de pe ea? (Cel la care se opreste numaratoarea trebuie sa spuna o culoare)
EX: albastru
Apoi se continua A-L-B-A-S-T-R-U
(La cine se termina..adica cine nimerea ultima litera din culoare..in cazul asta U iesea afara si numaratoarea se relua