| anonim_4396 a întrebat:

Hei salut
Imi poate spune cineva si mie cam ce viteza este necesara pentru a juca Second Life?

1 răspuns:
| doarRaul a răspuns:

Salut!
Viteza necesara. Hmm. Nu stiu daca are preferinte.tongue
In cerintele de conexiune la internet minime cat si recomandate, apare doar Cablu or DSL.
Orcum, Second Life, in special Linden Lab, sunt responsabili pentru problemele legate de conexiune.
In mare, ar trebui sa il poti juca cam cu orce conexiune.
E joc aparut in 2003, NU are voie sa aiba cerinte mari, mai ales de "internet connection speed". Daca la aia te referi.
Daca te referi la cerintele de system sunt cam asa: 512MB RAM(minim), 1GB RAM(recomandat); 1GB HDD; 800MGHz(minim), 1. 5GHz(Recomandat XP si Linux), 2GHz(Recomandat Vista), la placa video, minima de 128MB, recomandata de 256MB. E un joc destul de banal. happy
Sper ca am fost de ajutor.winking