| Iordan_Cristi_1996 a întrebat:

Hei stici jocul robocraft am un robot de tier 2 si la cercetare am de cercetat niste chesti de tier 1 casa le iau pe cele de tier 2 si n-am puncte de xp pentru tier 1 cum le fac daca dupa lupte primescc de tier doi?

1 răspuns:
| S8N a răspuns:

Iei puncte depinzand de tier-ul robotului tau.
Exemplu: Daca robotul cu care m-am jucat este in Tier 4, o sa primesc puncte Tier 4.

Ce trebuie sa faci este sa iti faci alt robot care sa fie de Tier 1, atunci dupa lupte o sa primesti puncte Tier 1.