| neverwinter a întrebat:

Am o intrebare legata de LeagueOfLegends big grin
Vreau sa cumpar un campion si nu ma pot decide intre Jayce Fiora si Quinn... Voi pe care il alegeti?
Nu vreau raspunsuri gen crezi ca ne pasa? sau depinde ce joci tu... Ma pricep excelent cu toti 3 dar nu stiu pe care sa il iau primul... Va rog argumentati decizia

Răspuns Câştigător
| DaDuSH a răspuns:

Salut. Detin cei 3 campioni si pot sa iti spun ca e foarte greu sa te decizi intre ei.
Toti sunt de top, mai putin Quinn care poate fi jucata ca ADC, dar tot mai buna pe top este.
Jayce e foarte variat. Poti sa il joci AD sau Tank. Plus ca are mult mobility din cauza ca isi poate schimba stance-urile. Si pentru ca jayce are 8 abilitati, are si o gramada de combo-uri.
Fiora e unul dintre cei 4 ADC melee din joc. Are nevoie de un rework dar e super op acum.
Ca raspuns la intrebare. Iti recomand Jayce. Dupa parerea mea poate fi jucat in orice rol. ADC, TOP, MID, JUNGLER, SUPPORT (nu prea, dar merge).
Pe langa asta, este foarte op.
Nici Quinn nu ar fi o idee prea rea. La fel ca Jayce, are destul de mult mobility si poti face niste outplay-uri frumoase cu ea daca stii sa joci.

1 răspuns:
| AndreiCRT a răspuns:

Salutare,iti place sa joci bot sau top? PAI:
QUINN :este un adc bun in ambush care are slow si poate scapa usor de probleme cu R, ea se foloseste bot preferabil cu un suport.
Jayce: Este un campion cu "2 seturi " de abilitati,si distanta, si aproape, se foloseste solo top, dar este destul de greu de jucat cu el.
FIORA:Un campion ad care de obicei merge solo top, cu o ultimata foarte buna si un skill care-i ofera viteza atac.
Daca esti incepator iti recomand FIORA. Daca ai ceva experienta gandeste-te intre Jayce si Fiora.
PS: AD= atack damage
AP=ability power