| alii98 a întrebat:

Hei TPU,la scoala am niste calculatoare mai vechi si in scoala altfel o sa umblam pe ele(sunt la tara si decat scoala altfel putem sa umblam pe ele)si profesorul de fizica(se pricepe cel mai bine)a spus ca unele nu au windows,si am spus eu ca aduc(ma pricep la astea)si intrebarea mea este,ce windows sa bag pe ele? toate aveau vista daca nu ma insel,si pe ele scrie Intel pentium si pe altele Intel celeron, si sub scrie windows vista basic
sa incerc sa bag windows 7?
si indiferent de raspuns, sa bag x64 sau x32 bit?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

De ce să nu pui tot Vista?!? Dacă sunt calculatoare de firmă (HP, Dell, IBM etc.) vor funcționa bine chiar și cu ăsta. Și evident, varianta pe 64 biți e cea mai bună.

| alii98 explică (pentru mihai69):

Ok,eu zic sa bag windows 7, daca zici ca e vreo problema sa imi spui

| mihai69 a răspuns (pentru alii98):

Nu e neapărat o problemă, doar că e posibil să nu găsești drivere pentru W7, ci doar de Vista. Și atunci, ce mai faci?
În plus, dacă pe ele a rulat Vista, e foarte posibil să (mai) aibă și certificate de licență pentru el. Și ăsta chiar e un avantaj.

| alii98 explică (pentru mihai69):

Atunci bag vista, oricum nu au internet pentru drivere, si bag si windows 7 sa il am la mine in caz ca se intampla ceva