| MikydeCraiova a întrebat:

Stiu ca e o intrebare cam prosteasca, dar cum joc minecraft MULTIPLAYER? Adica am Hamachi si mi-am facut si cont, dar mai departe ce fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa joci minecraft pe servere si nu merge este o problema cu launcher- ul, iar daca vrei sa joci MULTIPLAYER privat cu un prieten sau chiar doi trebuie sa-mi urmezi pasii:
1.Creeaza o lume noua pe singleplayer
2.Intra in acea lume.
3. Apasa pe butonul "Esc".
4.Alege "Porneste lumea in LAN" sau "Open to LAN"(daca il ai in limba engleza)
5.Alege modul de joc si daca jucatorii au acces la coduri cum ar fi "/time set 0" sau "/gamemode 0"
6. Apasa butonul "Start LAN World" adica "Porneste lumea in lan" sau ceva de genul.
7.Lasa aceasta fereastra deschisa.
8.Deschide alta fereastra de minecraft.
10.In fereastra cea noua apasa pe butonul "Multiplayer".
11.La butonul Multiplayer a aparut un server cu numele lumei create de tine mai devreme, sub el este ip-ul pe care il poti da prietenilor, Ps. Daca tu esti cu un prieten pe serverul creat de tine, cand tu vei inchide minecraft-ul serverul se va opri. Funda?

| sog1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevarat dar el a intrebat cum sa joace pe un server oarecare, dar si acesta e bun daca vrei sa joci cu prieteni.

2 răspunsuri:
| sog1 a răspuns:

Nu e prosteasca, si eu la inceput nu stiam.
1.Intri in minecraft.
2.Vezi ca scrie undeva minecraft multiplayer dai acolo.
3.Dai ad server sau ceva de genu.(daca e in romana dai conectare directa)
4.Cauti pe google server cu hamachi ii cauti adresa. si o pui acolo
5.Dai conect si intri.

PS: Cauta servere non premium.

Bafta