| Mada2196 a întrebat:

Heii! Tocmai mi-am instalat acum vreo 4 zile MinGW, pentru informatica.Am inceput cu studiul la liceu al limbajului C++ si am instalat programul si acasa. Dupa ce scriu diferite programe(dintre cele mai simple) si sun 100% sigura ca limbajul e bun, dau la Compile, si imi arata urmatoarea eroare: g++. exe: installation problem, cannot exec `cc1plus': No such file or directory. Ce are? Help, va rog!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Dacă vrei îţi trimit eu un kit instalare funcţional... Dacă nu cumva în 7 ani n-ai rezolvat