| Waxyzz a întrebat:

Hello, fellows RPG-maniancs,
As vrea sa imi sugerati niste jocuri open-world(single player) cu un storyline si o atmosfera(sunet, etc) EXCEPTIONALE.
Vreau sa spun ca m-am jucat Gothic (1/2/3) care M-au cucerit complet, cu toate ca grafica nu era foarte buna nu mia pasat din cauza atmosferei si a povestii. La fel mi s-a intamplat cu Fable, Dragon Age etc.
As dori sa imi sugerati niste jocuri asemanatoare.(Fara Diablo sau Skyrim)
PS: Cand spun Storyline exceptional nu ma refer doar la multe posibilitati de a schimba povestea, ci si de povestea in sine cat de buna este, de aceea resping ofertele The elder scrolls(Skyrim).

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Incearca Risen 1/2
Two Worlds 1/2
The witcher 2
Tind sa mentionez ca n'am jucat astea mai sus ca am un comp de toata jena, dar mai toti zic ca sunt rpguri ft bune
Un alt rpg interesant e Vampire the masquerade bloodlines, e foarte bun si complex ca si storyline si varietate, dar e un joc greu si are un sistem de lupta prost de tot. plus sfarsitul e asa nicicum. Dar merita jucat oricum doar pentru personaje si story (si se poate juca si cu godmode pentru ca inca odata, e greu de tot).
Daca iti place jocuri gen Diablo (adica rpg-uri izometrice) recomand Nox, Baldur's Gate sau Sacred.
daca inca iti place gothic 2, sa joci neaparat Gothic 2 Gold (care contine un expansion numit Night of the Raven (in lb eng) si ofera cam o suta de questuri noi si o insula noua de explorat plus alte multe bonusuri). cauta gothic 2 gold daca esti interesat

2 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Scuze dublu post laughing

| Rauldenis a răspuns:

Eu as fi zis ca incerci seria assasin's creed eu am brotherhood pentru pc cumparat dar ma gandesc sa imi iau revelations sau 2 de pe net