| Noonehereyet a întrebat:

Hey! Am comandat un cod de Steam cu jocul NBA 2K16. Il pot baga de mai multe ori? Adica pe mai multe conturi?

Răspuns Câştigător
| alii98 a răspuns:

Din pacate nu, Metoda I Poti intra cu 2 conturi pe un calculator(unul trebuie sa aiba jocul)si sa te conectezi cu ele, apoi intri pe contul cu jocul si pe la optiuni cauti ceva cu family sau familie si o sa gasesti o optiune care te lasa sa adaugi conturi la familie(adica ei o sa poata sa se joace pe jocurile tale dar nu in acelasi timp)si trebuie sa fiti prieteni
Metoda II Instalezi jocul pe calculatoarele pe care te joci si de fiecare data cand vrei sa te joci intrii pe contul tau
Sper ca te-am ajutat, la metoda I daca nu ai inteles poti cauta pe google ce scrie eu acum How to add someone to your family steam
Funda?

2 răspunsuri:
| ishallhelpyou a răspuns:

Nu, codurile sunt (de obicei) single activation - adica o singura activare, un singur cont... Daca nu este specificat expres, ma indoiesc.

ps. De obicei sunt semnalate/vandute pack-uri de genul "buy this and get 3 more invites for your friends".

| TheNiGhTCoReLV a răspuns:

Nu nu se mai poate folosi sunt de 'unica folosinta'