| qNeo a întrebat:

Hey am si eu o intrebare de ce mi se incarca asa greu cs go-ul adica linia aia verde si mai multe cand...ce ar trebui sa schimb?

Intel(R) Core(TM)2 CPU 4400 @ 2. 00GHz

Memorie RAM 2.00 GB

Placa video:GeForce GT 630

Placa de baza:G41M Combo

am pus o intrebare la un youtuber si mi-a raspuns cand i-am zis ca mi se incarca greu ca ar trebui sa schimb hard-ul si nu stiu ce sa fac eu as vrea sa cumpar alta unitate cu i3 6 rami si am placa video tot asta GT 630

3 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

Tot sistemul e de vina, nu numai hardul.
Cs go are nevoie de cel putin 2 gb doar pentru el, lasand la o parte windows si aplicatii deschise.
Hardul de asemenea.
Procesorul e vechi si lent.

| qNeo explică (pentru DavidoffUser):

Manee imi meerge cs go-ul pe pc-ul asta? http://www.samwise.ro/......odimm-4425 numai ca ii schimb placa video cu GT 630 si mai pun inca 2 rami deci 6 in total

| DavidoffUser a răspuns (pentru qNeo):

Nu, imi pare rau. Plus ca nu poti adauga rami sa faci 6 gb.Nu functioneaza asa.
10-12 milioane trebuie sa ai daca vrei sa te joci cs:go in 60 fps constant.