| MariMariaMariuca a întrebat:

Hey,
dupa multi multi ani in care nu m-a interesat niciun sistem playstation, am descoperit seria de jocuri persona si m-am decis ca vreau sa cumpar un ps vita.
dar nu vreau sa imi fac cont de psn pe varianta romaneasca, pentru ca pe store sunt doar doua jocuri din toata seria, de aceea as vrea sa fac un cont pe site-ul UK.
de aceea, voiam sa stiu daca va functiona visa sau mastercard de Romania pe site-ul asta (paypal nu am si nu stiu cum functioneaza). daca merge, are vreo relevanta adresa pe care o scriu cand introduc datele cardului? trebuie sa corespunda cu adresa pe care o pun ca residential address cand fac contul? daca nu merge, stiu ca exista si optiunea cu paysafe, dar din nou nu stiu daca un cod paysafe luat din Romania merge pe site-ul uk (si mai e si diferenta de la lira la leu, deci daca iau paysafe de 50 de lei nu stiu daca o sa-l considere ca fiind 10 lire? si ar fi aiurea sa raman mereu cu ceva pe paysafe). in final, daca nu merge nici asa, am aflat de existenta unor coduri digitale psn de 20, 25, 50 etc lire si voiam sa stiu daca exista vreun site care le vinde la un pret rezonabil (adica nu ca pe altex unde trebuie sa platesc lira de parca ar fi 6 lei si ceva in loc de 5).
multumesc anticipat.
(habar n-aveam la ce categorie sa trec intrebarea... *rolls out*)