| Cotirta_Daria_1998 a întrebat:

As vrea sa stiu daca pot rula jocul San Andreas pe ultimul update de la DirectX 11. Tin sa mentionez ca jocul este cumparat ci nu piratat!

1 răspuns:
| EnvyU a răspuns:

Hai sa iti zic putin cum functioneaza acest directx. Multe jocuri vechi ruleaza pe dx9 pentru ca au fost facute in perioada aia, si nu are importanta daca placa ta video suporta dx11, tot pe dx9 va rula jocul. Daca placa ta nu suporta directx11 atunci nu vei putea juca jocuri care cer dx11. Deci sper ca ai inteles, ai placa video cu suport dx11? te vei putea juca orice joc chiar si din 1997.