| SoXiL a întrebat:

as vrea sa va pun o intrebare despre vindictus, adica mai mult despre calculatorul meu.In fine...Ma joc pe very low sau low graphics si pe un canal aparte ca sa nu am lagg caci calculatrul meu nu este asa "performant" in cat sa ruleze acest joc pe very high.Am primit 50 de euro de la o matusa(vreo 225-240 lei,depinde de cursul valutar)si as vrea sa vad daca imi ajunge,sau daca nu cat ar mai trebui sa strang sau sa cer parintilor sa imi schimbe proesorul (cred ca asta e de vina) sau ce e de vina, calculatorul meu are:

Processor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3. 00GHz (2 CPUs), ~3. 0GHz
Memory: 4096MB RAM
Available OS Memory: 4096MB RAM
Page File: 1890MB used, 6298MB available
Windows Dir: C:\Windows
DirectX Version: DirectX 11
Card name: NVIDIA GeForce 8400 GS
Manufacturer: NVIDIA
Chip type: GeForce 8400 GS

Deci cam cat ar costa un procesor mai bun, unu cu care sa mearga very high sau high...SAu este placa video de vina?

Funda celui care imi zice care parte a calculatorului este de vina pentru problema mea, si cat ar costa sa o inlocuiesc cu alta care sa faca sa imi mearga jocul bine

P.S:Nu-mi veniti cu "Lasa-te de vindictus si joacate mario" caci ador jocul si fac tot posibilul ca sa renovez calculatorul.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Maxim 120 RON o placa video SH foarte buna, chiar cu mult peste ce duce procesorul ala fara sa o gituie. Ca idee, vezi de un 9600 GT de la nVIDIA, nu are voie sa coste mai mult de 100 RON.

| SoXiL explică (pentru KodrutZ):

Deci soui ca procesorul e bun, ca nu are nici o problema?

| KodrutZ a răspuns (pentru SoXiL):

Daca merge, e bun. Ca e depasit de vremuri, asta e partea a doua. Pentru Vindictus, e mai mult decit suficient, oricum.

| SoXiL explică (pentru KodrutZ):

Multumesc de raspunsuri, meriti fuunda si scuze ca te mai deranjez, dar unde as putea sa gasesc acea placa video in Bistrita? Daca ai stii tongue

4 răspunsuri:
| buffa a răspuns:

Cred ca e de vina cartela video