| denisTiky a întrebat:

Azi mi-am pus o intrebare: ar putea un Intel Core 2 quad Q9650 cu Gigabyte nVidia GeForce 710 gt 2GB si 8 GB RAM sa ruleze Battlefield 1?

Daca da, atunci in cam cate FPS?

Răspuns Câştigător
| alexboss2020 a răspuns:

50-60 fps pe setari high

10 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

In 40-50 fps rezolutie 1280x720p

| denisTiky explică (pentru alexboss2020):

Ai testat? Sau zici din experienta? Te intreb asta pentru ca daca ar merge binisor la rezolutia asta mi l-as cumpara pe stetam. Si daca nu merge in 40-50 nu il cumpar. dar multumesc oricum (;

| alexboss2020 a răspuns (pentru denisTiky):

Nu am testat dar sunt benchmarkuri pe yt.Si sti si tu ca Cs go este un joc care merge pe orice laptop

| alexboss2020 a răspuns (pentru denisTiky):

Cu placa asta video vei duce orice joc
http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

| denisTiky explică (pentru alexboss2020):

Dar GTA V in cate fps?

| alexboss2020 a răspuns (pentru denisTiky):

Sau poate o sa iti mearga pe very high, dar trebuie sa ai jocul cumparat

| denisTiky explică (pentru alexboss2020):

Cu placa aia video sau cu a mea?

| alexboss2020 a răspuns (pentru denisTiky):

Aia, cu placa ta video vei juca pe low 40 fps.

| alexboss2020 a răspuns (pentru denisTiky):

Si scuze s-ar putea sa ajungi la 40 fps-uri cu rx 550, dar o sa joci pe high-very high su pe low cred ca vei avea 80-85 fps

| alexboss2020 a răspuns (pentru denisTiky):

50-60 fps pe setari high

| iwefgOficiall a răspuns:

Am eu jocul dar nu cred ca ai va merge eu am un fx 6300 si o placa video radeon rx 460 2gb ddr5 pe 128 bit si mie ami merge pe medium cu rezolutia 1280X720 cu 40 de fps.
Si anca ceva ca sa dai detaliile video pe high sau very gigh cere o placa video cu 4 gb ddr5.