| Soarecul1234 a întrebat:

Vreau sa stiu care e stilul de joc cu Olaf adica cum sa joc cu el in cat sa detin cotrolul pe TOP. ( League of Legends ).

Răspuns Câştigător
| TechGuyTpu a răspuns:

Pai,olaf este un tank care se duce mai mereu in spatele linilor pentru a omora tintele precum adc sau mage utilizand ultimata pentru nu a mai primi cc. Puntul lui forte ar fi e(deoarece da true dmg).In laning phase treaba e simpla, faci harass cu q(uneori cu e). Daca ai viata mica activezi w si dai cateva hituri in minioni. Dupa ce echipa ta sau a lor a distrus cateva turete, in general va incepe plays pe mid aka tf(teamfight).In tf apesi r si te duci dupa cel mai feedat.In lategame deja nu te mai poate opri nimeni.Ca build Botrk(blade of the ruined king), Berserker Boots, frozen heart, Bloodthirster/Randuins Omen.Restu este situational