| untu a întrebat:

Imi aduca aminte ca mai demult, cand am fost in statiunea Baile Felix,am fost la un club! clubul acela avea un singur aparat cu jocul electronic in care infatisa un urias sau mi se pare o gorila mare care rapea o domnita si urca scarile cat mai sus si sa stea domnita langa namila, iar jos era un omulet care incerca sa mearga sa-si salveze domnita trecand prin multe obstacole.Namila trimite flacari de foc si poloboacele rostogolind incercand sa omoare omuletul ce venea sa salveze domnita. omultetul trebuie sa sara peste poloboace si sa-si foloseasca ciocanul pentru a stinge flacarile de foc in timp ce urca scarile pana sa-si salveze domnita din mainile namilei. Jocul avea mi se pare ca are 4 nivele( 25 metri, 50 metri, 75 metri, 100 de metri inaltime si 3 incercari! Pana la urma omuletul reuseste sa-si salveze domnita din mainile namilei si imbratisand si sarutand apare o inimioara rosie,iar namila nu mai are scapare,urland de suparare si de furie ca nu mai are pe domnita,namila cade de pe capul scarilor de la o inaltime mare cazu jos si muri,jocul a fost finalizat si se aduna punctele si sa se inscrie intr-un clasament al jucatorilor. Cred ca si unii dintre voi ati mers acolola Baile Felix sau ati vazut jocul de undeva, voi stiti cum se numeste jocul aceasta? Voiam sa stiu titlul jocului! va multumesc!

Răspuns Câştigător
| misu2315 a răspuns:

Suna ca Donkey Kong.

| untu explică (pentru misu2315):

Bravo! Felicitari! Asta e! Va multumesc frumos si va meritati un funda!

6 răspunsuri:
| Piratul10 a răspuns:

Jocurile de noroc nu vin de la Dumnezeusad

| untu explică (pentru Piratul10):

Stiu asta, e pentru distractie, nu pentru bani! Asta a fost mai demult, il bagam in aparat o moneda de 3 lei! Va rog sa nu va bagati la intrebarea mea daca nu stiti raspunsul!

| Piratul10 a răspuns (pentru untu):

Bun m-a bucur ca te'ai lăsat

| AlexiaSandra2003 a răspuns:

Chiar daca e din distractie, aparatele produc dependența așa că ai grijă să nu iți cheltui toți banii din "distractie"

| untu explică (pentru AlexiaSandra2003):

Am renuntat mai demult, dar oricum aparatul nu mai este acolo de multa vreme dupa caderea comunismului!