| RoAnonymus a întrebat:

Imi puteti da un sfat care windows ar merge mai bine la jocuri? Windous 7 sau 10?

2 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Windows 10 este cel mai nou si merge si mai bine in jocuri o sa strangi mai multe fps-uri decat pe windows 7. Windows 7 a fost bun dar peste 1-2 nu or sa se mai faca jocuri pentru el deja unele jocuri nu merg pe 7, o sa ajunga ca Windows XP si Vista, poti merge si pe varianta de windwos 8, 8.1 dar nu recomand acest windwos este mai mult pentru tablete si telefoane + ca in multe jocuri o sa ai lag.Concluzia e ca trebuie sa incerci neaparat windows 10 este cel mai bun windwos(parerea mea)!

| Alexuţ02 a răspuns:

Din documentatia mea, Windows 7 consuma mai putine resurse, incearca-l, instaleaza-l, vezi ce si cum, daca unele jocuri nu au compatibilitate cu el, incearca 10-ele