| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti recomanda niste jocuri pentru windows 8? Unturned merge pe windows 8?

Răspuns Câştigător
| xFluing a răspuns:

Eu am o colectie destul de larga de jocuri pe Steam si aveam si eu astfel de indoieli, daca sa trec pe 8.1 sau nu. Mi-am facut dual boot, si pana acuma toate jocurile care merg pe 7 au mers si pe 8. Daca intalnesti probleme de compatibilitate, atunci dai dreapta click pe program te duci la properties, la tab-ul Compatibility dai click pe "Run this game in compatibility mode for" si iti alegi Windows 7 din acea lista (sau orice sistem de operare pe care merge acel joc)

| anonim_4396 explică (pentru xFluing):

Aha merci, dar, fara supare, ai citit atent intrebare ma refer la prima parte. happy

| xFluing a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah, pai credeam ca ai indoieli cu compatibilitatea jocurilor pe windows 8. Ti-as recomanda hotline miami, serious sam, half-life, castle crashers, super meat boy, duke nukem 3d.