| Emper a întrebat:

Imi spuneti va rog ce inseamna : Sisteme IT sau Desktop?

Multumesc, primul care raspunde bine, funda!

Răspuns Câştigător
| AccountDeleted a răspuns:

Sistem IT la fel unitate/PC, doar ca de gaming... desktop PC pot fi si PC-uri slabe, nu neaparat de gaming.

5 răspunsuri:
| AccountDeleted a răspuns:

Calculatoarele (unitatile PC) sunt versiuni Desktop.

| Emper explică (pentru AccountDeleted):

Dar IT ce inseamna, si desktop e ceva de gaming adica pc pentru gaming?

| Emper explică (pentru AccountDeleted):

Acest pc inseamna ca e de gaming? Sistem IT MYRIA Live V30, Intel Core i3-4150 3.5GHz, 4GB, 1TB, nVIDIA GeForce GTX 750 Ti 2GB GDDR5, Free Dos Multumesc

| AccountDeleted a răspuns (pentru AccountDeleted):

- Toate PC-urile de fapt, sunt considerate si sunt Desktopuri.
- Sistem IT, computere inteligente, adica ce au componente dotate, cu rami/procesoare/placi de baza, placi video/ hard-disk-uri care sunt de gaming sau pentru programe ce necesita componente mari.

| AccountDeleted a răspuns (pentru Emper):

Da, este de gaming, la un nivel medium.

| AccountDeleted a răspuns (pentru Emper):

Sistem IT la fel unitate/PC, doar ca de gaming... desktop PC pot fi si PC-uri slabe, nu neaparat de gaming.