| Cayus a întrebat:

In jocul Mount&Blade : With Fire and Sword (sau Warband) cum imi pot imbunatati prosperitatea unei cetati/sat?

PS:Am incercat si nu poate fi imbunatatita trimitand caravane din alte orase(pot trimite caravane doar in fire and sword)
Dau o funda respectuoasa la cine ma ajuta

Răspuns Câştigător
| PiatrăAscuțită a răspuns:

Nu trebuie sa faci asa,ca iti va lua mult timp, de ex cauti un Book Merchant, ii cumperi toate cartile si mergi de ex la un sat care are prosperity: Very Poor, vinzi si cumperi cartile la Village Elder de cateva ori pana se maresc banii satului, apoi pleci din sat si astepti putin langa sat si isi va schimba porsperitatea de la Very Poor la Very Rich

1 răspuns:
| gIiiIolil a răspuns:

Daca esti intr-un castel / cetate vorbesti cu primarul, adica cu Mayor, si dai pe developing the city, daca la un sat, la fel da cu Vilager Elder, Funda? Fac colectie smug

| PiatrăAscuțită a răspuns (pentru gIiiIolil):

Nu trebuie sa faci asa,ca iti va lua mult timp, de ex cauti un Book Merchant, ii cumperi toate cartile si mergi de ex la un sat care are prosperity: Very Poor, vinzi si cumperi cartile la Village Elder de cateva ori pana se maresc banii satului, apoi pleci din sat si astepti putin langa sat si isi va schimba porsperitatea de la Very Poor la Very Rich