| MarianBogdan1612 a întrebat:

Joc cs go de cateva zile di am private rank aproape 4. Am jucat decat 1 meci de competitiv pe care l am pierdut. Daca ies dintr un meci de competitiv la prima abatere primesc ceva? Am inteles de la niste prieteni ca pentru a primii couldown de 7 zile trebuie sa ai silver 1 minim, e adevarat?
Si aunt curios care e faza cu dropurile? am primiy 1 skin si 1 cutie saptamana asta,deci banuiesc ca voi primii alt drop saptamana viitoare?
As mai vrea sa intreb si daca la competitiv pot face xp mult mai repede fata de casual, si de dacte compuri castigate am nevoie pentru a primii rank up la silver 1?
Cine vrea si cine se pricepe la vs go il rog mult sa raspunda,si cine vrea ma poate adauga la prieteni pe steam,numele meu este:BogdySalKf, poate jucam si noi ceva happy
Multumesc anticipat, ofer funda + vot.

Răspuns Câştigător
| EuDOarSieu a răspuns:

Primești cooldown în funcțiile de numărul de abateri pe care le faci. La prima scapi fără nimic, apoi 30 de minute, 1h, 24h și apoi 7zile, indiferent de rank-ul pe care-l ai. În dreapta rank-ului îți scrie nivelul, dacă scrie +Drop, înseamnă că vei primi skin/cutie când faci nivel, dacă nu, nu. Faci mai mult xp la competitive decât la casual. Înainte de a intra în rank trebuie să câștigi 10 meciuri, apoi te bagă ei în rank în funcție de cum joci, te poate băga și alt rank decât silver 1. Joc CS:GO dar momentan am ban 7 zile. laughing Când trece, te adaug. Fundă?