| Boris_Turchina_1989 a întrebat:

LUME LUME ajutati-ma: de ce nu se deschid mai multe jocuri care le-am instalat? apare EROARE: DE EXEMPLU_AM INSTALAT NEED FOR SPEED BLAK EDITION si cind intru in joaca apare (SPEED.EXE - EROARE DE SISTEM) mai inainte aceasta joaca mergea! AM SCHIMBAT SI WINDOWSUL SI nimic tot asa! Info pc. - procesor_2.90 RAM_2.00, windows7

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Windowsul 7 consuma prea multe resurse de asta.
Winows 7 iti ea din prima de cat ai deschis windosul 0.2-2Gb Ram.De asta este recomandat sa ai 6 Gb Ram in sus la win7.
Iar jocurile consuma o cantitate de Ram mai mica sau mai mare pentru ca tu nu mai ai ram disponibil.

Ca sa stii cat ram ai consumat doar din system (Computer=Click dreapta= Properties) si vezi 2Gb Ram=... usable (cata memorie ram ai utilizat tu in system).
Iar daca mai deschis cate un joc doua s-a dus si ramul.

Mult Succes!
Si nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

| Boris_Turchina_1989 explică (pentru DragomirMihail2020):

Mai astept raspunsuri apoi vom vedea cine e cistigatorul

1 răspuns: