| anonim_4396 a întrebat:

Ma joc Transformice si am cateva intrebari legate de editorul de mape:
1. Cum inclin terenuri sau obiecte?
2. Cum fac o mapa de utility?
3.Cum construiesc in afara mapei?

5 răspunsuri:
| IngerasulMicutz a răspuns:

3. iti trebuie un cod de mapa lunga.
2. faci una simpla...nu tu decizi daca iti apare la utility.dar poti face in trib utility /module utility si sa iti bagi mapa! map @si codul.
1. apesi z sau x
fundahappy?

| LuvPuppies a răspuns (pentru IngerasulMicutz):

Mersi de ajutor.Codul de mapa lunga il am. Eu as vrea sa fac o mapa inalta. Exista un cod pentru asa ceva?

| IngerasulMicutz a răspuns (pentru LuvPuppies):

Da exista...nu il mai tin minte dar il gasesti pe forum

| Kreatoru a răspuns:

Nici eu nu stiu sad sad

| LuvPuppies a răspuns:

Am aflat cum inclin obiectele. Apasati la selector si in dreapta o sa va apara cuvantul rotatie. In dreptul lui scrieti cat de inclinat sa fie obiectul.