| sminosu a întrebat:

Ma puteti ajuta cu ceva? sunt nedumerit si nu stiu care din aceste placi video este mai buna ATI HD 5670 1gb/ 128 biti sau HD 5670 512mb/ 256 biti.care e mai buna? ce placa mi-ati mai recomanda in locul acesteia? va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Hasss a răspuns:

Hd 5670 512 mb 256 biti e mai buna si mai rapida degeaba are cealalata 1 gb daca are 128 biti intodeauna sa nu te uiti numai la memoria placi uitate si la biti placi funda big grinhappy:S

3 răspunsuri:
| username a răspuns:

Pai daca ai un monitor cu diagonala de 22 inch ia-o pe aia de 1GB. Daca e sub 22 inch pe cea cu 512 mb.

| MMORPG a răspuns:

Sal pai cumpara o placa Nividia GeForce 9500 GX 2gb|512 biti

| sminosu explică:

Am inteles.dar Nvidia GeForce GT 9500 2gb/ 512 biti nu am gasit-o pe niciun sitesad.si nicio descriere. multumesc pentru ajutor!