| robi77 a întrebat:

Ma TPU va rog mult dati-mi si mie un emulator de xbox360 si site de unde sa-l iau si sa mearga/funda

6 răspunsuri:
| terorvlad a răspuns:

Asteapta putin dupa lansare la windows 8 ca Microsoft vor lansa un emulator de xbox 360. Din moment ce va aparea un nou xbox, s-au gandit sa lase useri sa joace pe pc jocurile de xbox, doar ca iti trebuie un gamepad.

| terorvlad a răspuns:

Daca tu compari un triple-core cu 1 mb cache, 160 milioane transistori cloackat la 3.2 ghz cu un i7, esti sarit de pe fix. Jocurile de console sunt mai scumpe ca cele de pc ca aia care le fac trebuie sa se chinuie sa le optimizeze pana le sar capacele, Crezi ca un pc de 8 mil nu ruleaza crysis2 la grafica de consola? Mai scuteste-ma

| Aniu a răspuns:

Procesorul de pe XBOX360 sau PS3 este de 10 ori mai rapid decat un i7, deci e de la sine inteles ca nu exista emulatoare pentru ele.

| terorvlad a răspuns (pentru Aniu):

@Aniu ceea ce zici tu este o prostie mai mare ca si o consola in sine.

| Aniu a răspuns (pentru terorvlad):

Mai lectureaza pe Guagal si dupa vorbim.

| terorvlad a răspuns (pentru Aniu):

Mai uita-te pe specificati pana sa deschizi gura ca pute.