| MonkeyBoy a întrebat:

Metin2 sau 4Story?

4 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Metin2...4story e exagerat.

| AndyServerFull a răspuns:

Metin2 eu asta spun e mai jmecher vstory e naspa sau incerca cabal

| johncena2000 a răspuns:

4story e un joc captivant si care nu te mai poti lasa de el in timp ce il joci deoarece este foarte frumos si aventuros

| 7Roby7 a răspuns:

Sincer sa fiu, nu m-as baga in treburile altora, dar cred ca Metin2 este cam demodat si lipsit de imaginatie. Dupa cum a spus si johncena2000, 4story e un joc captivant si care nu te mai poti lasa de el in timp ce il joci, iar Metin2, desi arata a joc 3D, nu pare a fi un joc prea 3D,adica,dupa cum merge,dupa cum ataca,dupa "blocarile"(locurile unde nu te lasa sa mergi pe acolo desi ar trebui, de ex. cand sa sari de pe un munte), pare a fi un joc lipsit de imaginatie, in plus, nu cred ca e atat de convenabil sa ceara bani reali ca sa faci emotii in Metin2, plus ca nici nu au fost bine puse la punct aceste "emotii",apoi nu e bine ca nu te lasa sa iti alegi parul,intaltimea,etc. si au pus prea multa "realitate",punand toate acele imagini cu cerul,pietre, copacii intr-un fel care par cam prea reale, iti da senzatia de un joc fag, lipsit de imaginatie si obsedat de a gasi membri prin acest mod, plus ca misiunile nu dau genul de "povestea jocului".In schimb, in 4Story, intr-un fel sau altul, misiunile dau senzatia ca, citindu-le, 4Story are intr-adevar o poveste a ei, care este spusa cu ajutorul misiunilor NPC-ului, aceasta idee de a ajuta jocul fiind parca eroul principal al acestei povesti a jocului, este dorita de o gramada de utilizatori, dar aproape de negasit. Apoi in 4Story iti poti gasi prieteni, cu care poti sa cresti, sa faci bani in "Invitatia catre a doua batalie" si sa mergi in "documentul sercret" de un anume nivel iar dupa ce jocul 4Story este terminat,nu s-a dus totul,inca poti sa mai faci diferite lucruri(Ex.~te duci in turnamente, cuceriri, ajuti tara ta sa castige, batand monstri diferiti in fiecare saptamana, creeati pe moment). Poate ca, daca Metin2 ar pune o versiune Beta, in care sa schimbe radical jocul, astfel incat sa schimbe tot ce am scris mai sus si sa nu mai arete aproape deloc cu versiunea precedenta, alfa.Credema,stiu ce spun, am jucat amandoua jocuri aproape pana la finalizarea lor, si in timp ce joci se vede calitatea 4Story, care nu se compara cu cea Metin2.Totusi,ar trebui sa alegi singur o decizie, fiecare cu gusturile lui.
Sper ca ti-am fost de folos.happy

Întrebări similare