| Kanpeki a întrebat:

Mi-am descarcat ieri LOL si cand sa ma loghez in joc imi ramane blocat pe autentichating si imi apare apoi un mesaj gen 'an unexpected error happened...'.
Am cautat si pe google solutii dar nu m-au prea ajutat.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Mi se pare că era o problemă de la fișierele jocului (Riot Games\League of Legends\RADS\projects\lol_launcher\releases\0.0.1.39\deploy) dar nu sunt foarte sigur... Mi se pare că aveam și eu problema asta la un moment dat, știu că îmi ajutăm un prieten cu divizia și nu mai îmi mergea netul foarte bine, motiv pentru care nu mai puteam să joc cu el.
Bănuiesc că atunci când joci jocul, mai întâmpini uneori ping enorm. (ce ciudat mă simt când redeschid LoL-ul după atâta vreme, m-a luat cu un fior) Încearcă să deschizi League of Legends, dar să nu te loggezi, să te duci la acea rotiță din dreapta sus, iar la General, să ai bifate Enable Low Șpec Mode și Close client during game. Poți testa jocul să vezi dacă s-a schimbat ceva. Dacă nici asta nu funcționează, forțează un Initiate Full Repair tot de aici (e cam radicală opțiunea, nici eu nu aș vrea să ajung aici). Și în cazul cel mai rău, în care nu îți merge de fel jocul, șterge-l și mai instalează-l odată (sună de parcă aș fi unul din cei care spun ''da-ți restart și gata''). O altă problemă ar putea fi de la Windows Firewall, încearcă să îl oprești. Știu că atunci când aveam problemele astea, depuneam tickete celor de la Riot Games și îi întrebam lucruri diferite.
Încearcă aceste 3 link-uri, par mult mai bine pregătiți:
https://support.riotgames.com/hc/en-us/articles/201761944-Login-Issues
https://support.riotgames.com/......ion-Issues
https://support.riotgames.com/......Log-Reader
Sper să reușești să rezolvi problema cu autentificarea! happy