| GESARGEAG a întrebat:

Mi-am luat minecraft astazi si imi da crash cam asta scrie -- Minecraft Crash Report ----
// Hey, that tickles! Hehehe!

Time: 10.01. 2015 11:04
Description: Initializing game

org. lwjgl. LWJGLException: Pixel format not accelerated
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Nati ve Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(Windo wsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisp lay.java:252)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)
at bss.an(SourceFile:526)
at bss.ak(SourceFile:355)
at bss.a(SourceFile:302)
at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:124)

A detailed walkthrough of the error, its code path and all known details is as follows:
-------------------------------------------------------- -------------------------------

-- Head --
Stacktrace:
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Nati ve Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(Windo wsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisp lay.java:252)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:306)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:848)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:757)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:739)
at bss.an(SourceFile:526)
at bss.ak(SourceFile:355)

-- Initialization --
Details:
Stacktrace:
at bss.a(SourceFile:302)
at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:124)

-- System Details --
Details:
Minecraft Version: 1.8.1
Operating System: Windows 7 (x86) version 6.1
Java Version: 1.8. 0_25, Oracle Corporation
Java VM Version: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode), Oracle Corporation
Memory: 98774200 bytes (94 MB) / 157814784 bytes (150 MB) up to 523501568 bytes (499 MB)
JVM Flags: 6 total; -XX:HeapDumpPath=MojangTricksIntelDriversForPerformance_ javaw.exe_minecraft.exe.heapdump -Xmx512M -XX:+UseConcMarkSweepGC -XX:+CMSIncrementalMode -XX:-UseAdaptiveSizePolicy -Xmn128M
IntCache: cache: 0, tcache: 0, allocated: 0, tallocated: 0
Launched Version: 1.8.1
LWJGL: 2.9.1
OpenGL: ~~ERROR~~ RuntimeException: No OpenGL context found in the current thread.
GL Caps:
Using VBOs: No
Is Modded: Probably not. Jar signature remains and client brand is untouched.
Type: Client (map_client.txt)
Resource Packs: []
Current Language: ~~ERROR~~ NullPointerException: null
Profiler Position: N/A (disabled) si nu stiu ce sa fac, ajutati-ma dau fund la raspunsul care m-a ajutat cel mai mult.

Răspuns Câştigător
| Massiv3 a răspuns:

Descarca 3DChip si iti va da automat driver-ele necesare pentru pc, asa mi-a mers mie Minecraft, sper sa iti meargawinking Bftwinking

Q:Ce Minecraft folosesti? 1.7.2?
Abig grina/Nu
Qbig grinaca da atunci sigurat trebuie sa-ti meargawinking
Qbig grinaca nu, nu sunt sigur daca iti va merge, vreau sa folosesc minecraft 1.7.10 pana in 1.8.1 da imi da crash, de la 1.7.4 in sus imi da crash.
Sper sa iti mearga tiewinking Baftawinking

| GESARGEAG explică (pentru Massiv3):

Poti sa-mi dai un link, la 3DChip?

| Massiv3 a răspuns (pentru GESARGEAG):

Scuza-ma n-am mai intra de mult, daca e iti dau link si daca la-i gasit
Link: http://www.3dpchip.com/3dpchip/3dp/chip_down_ro.php
Si dai unde scrie Click aici pentru ultima versiune.
Si daca vrei sa joci de la minecraft 1.7.4 pana la 1.8.3 iti recomand, inainte sa dau play, uitate la edit profil, la resolution, bifeaza si pune asta
prima casuta:1070
a doua casuta:720
Asa imi amintesc;)

| GESARGEAG explică (pentru Massiv3):

Ai skype? daca ai adauga-ma mr.bobo2002 sa-mi explici te rog ajuta-ma!