| Mariuss32 a întrebat:

Minecraft: Între ce "nivele" scrise la Y se găsește cel mai des diamant și cum ar trebui să minez, adică câte blocuri în stânga, dreapta și în sus?

4 răspunsuri:
| RocKzZ a răspuns:

Salut. Eu minez de cele mai multe ori la 14 si acolo si gasesc. Fii atent : Sapi inainte si dupa te opresti. Sapi Stanga/Dreapta cat merge de mult si in sus la fel, cat merge de mult. Asa gasesti cel mai usor. Si poti incerca sa mergi in Desert sau Extreme Hills. In Extreme Hills gasesti foarte mult Emerald dar si Diamond. Sper ca te-am lamurit. Funda? happy

| Mariuss32 explică (pentru RocKzZ):

Văd că știi multe. Ai Skype să mai vorbim acolo?

| RocKzZ a răspuns (pentru Mariuss32):

Da am. kata. yoo97. Da-mi add dar eu nu prea mai joc minecraft. Asta e de cand jucam adica acum 2-3 luni.

| SKillerQSama a răspuns:

Dupa ce ajungi la Y= 11 ( adica nivelul 11 ) sapa un tunel in stanga dreapta ori unde si sapa in continuare acolo ai sa gasesti ca diamantele se afla de la 14 la 10 si se mai gasesc pe langa lava