| MiHai3122 a întrebat:

Ok, fara hate, e o intrebare despre Minecraft. Deci, creeperul ce blocuri explodeaza si ce nu?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creeper-ul este ca un bloc de TNT. Poate exploda orice, cu excepția obsidian-ului și a bedrock-ului. Sper că ți-am fost de ajutor.

| ProAlex a răspuns:

Sticla,Apa,Obsidian şi Bedrock!

| Alexandra22feb a răspuns (pentru ProAlex):

Imposibil! Apa?! Din cele spuse de tine, doar sticla este explodata de creeper. Bedrock?! Tu glumesti?

| ProAlex a răspuns (pentru Alexandra22feb):

Ok..Ma-m referit la faptul că când stai în apă cu un creeper şi explodează nu îți ei damage, la fel şi cu sticla.