| Ravar a întrebat:

Pe un server de samp sunt politist as vrea niste comenzi ca nu ma pricep...Incercati sa explicati... Dau funda (logic)

1 răspuns:
| Ewk_Älle_2000 a răspuns:

Comenzi de PD.
/R - Chat-ul departamentrului tau de politie.
/D - Chat-ul tuturor departamentelor de politie.
/backup - Ceri ajutor pentru un suspect.
/tazer - Electrocutezi jucatorul pentru cateva secunde.
/cuff - Incatusezi jucatorul.
/uncuff - Descatusezi jucatorul.
/arrest - Arestezi jucatorul.
/su - Oferi wanted unui jucator.
/so - Somezi un jucator.
/confiscate - Confisti arme, materiale, licenta de condus, droguri etc.
/clear - Stergi wanted-ul unui jucator.
/mdc - Arata informatii despre un jucator, pe ce motiv a primit wanted etc.
/find - Localizeaza jucatorul pe harta. ( Ai nevoie de job-ul detective )
/m - Megaphone (Scrii cu galben pentru un suspect)
/frisk - Controlezi un jucator daca are droguri, materiale etc.

Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?!