| Georgikul a întrebat:

Pentru cei care va pricepeti cu Steam-ul.Ce inseamna +rep si cum se da?

Răspuns Câştigător
| m1dn1gh7 a răspuns:

Salut. E ca si cand ai da like pe Facebook, doar ca scrii pe profilul persoanei +rep si mai bagi ceva din top. gen : +rep good teammate, +rep best trader (asta la GO), +rep nice profile, etc. fiecare cum vrea!

| Georgikul explică (pentru m1dn1gh7):

Deci nu trebuie sa dau like la artwork-uri, ss-uri etc.

2 răspunsuri:
| Florin_Razvan_1995_6GlP a răspuns:

+rep inseamna un + la ''reputatie'', e ca si cum ai recomanda pe cineva, ca e de incredere, un jucator ok, sau un trader bun. Poti sa scrii +rep in sectiunea de comentarii a unui profil si/sau un mesaj pentru acel om (poate fii si ceva amuzant).