| Diana006 a întrebat:

Poate cineva sa îmi explice ce e cu jocul LoL. Știu ce înseamnă titlul. Dacă ați putea îmi ziceți în mare despre ce e vorba. Adică monștri dacă exista și mișcări de lupta... Ce ar trebui sa știe cineva care joaca. MULȚUMESC MULT MULT MULT MULT ANTICIPAT. Funda!♡♥♡

1 răspuns:
| Dragonfall a răspuns:

Salut League of Legends este un joc strategic competitiv - obiectivul jocului e de a pune 5 persoane impotriva altor 5 - obiectivul final este de a distruge baza echipei oponente. Pentru un inceptoar jocul poate fi foarte greu de inteles exista tutoriale video pe youtube ce explica in detaliu jocul. http://ro.wikipedia.org/wiki/League_of_Legends daca doresti mai multe informatii.
Daca nu ai mai jucat niciodata LoL dar vrei acest lucru iti sugerez sa ai grija cum te vei apropia de el - sunt oameni de toate varstele inclusiv de 30, 40 de ani + care se joaca care iau jocul foarte serios poate prea serios. Comunitatea este extrem de toxica - greu dai peste cineva ca care isi pastreaza cumpatul. Nu te luat dupa stilul artistic al jocului ce incearca sa creeze o imagine "frumoasa" ai sa te dezamagesti. Bafta!