| Lorelei13 a întrebat:

Processor Intel(R) Core(TM) i5-4210U CPU @ 1. 70GHz, 2401 Mhz, 2 Core(s), 4 Logical Processor(s)

Astea sunt specificatiile de la laptopul meu....nu imi merge nici un joc gen fifa13 sau tomb rider sau daca merg se misca sacadat si imaginea se iimprastie asa, de parca ceva o trage dintr-o parte, ce soluii imi propuneti?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Aha! Deci tu crezi ca ajunge atat ca sa mearga 1 joc? big grin
Apoi ai procesor FOARTE SLAB degeaba e i5 daca e de 1.70 ghz...
Mai spune-ne totusi cati rami ai si memoria placii video!

9 răspunsuri:
| voxis12 a răspuns:

Daca vrei 5-10 fps, atunci da

| Lorelei13 explică:

Memoria placii video 4gb iar ca memorie a lui e 1tb

| SteelGamingRomania a răspuns (pentru Lorelei13):

El te-a intrebat de memoria placii video si de cea a placilor ram, nu de memoria hdd/ssd/sshd-ului

| lpavel a răspuns (pentru Lorelei13):

Se pare ca nu stii memoria placii video ca asta sigur NU e... cand vei afla vei gasi un raspuns cat mai exact!

| Lorelei13 explică (pentru SteelGamingRomania):

Si unde sa ma uit ca sa vad memoria asta?

| Lorelei13 explică (pentru lpavel):

In link-ul acela este descrierea latopului meu...nu stiu unde sa ma uit pentru ram-ul acela, sper ca te ajuta linkul

| Lorelei13 explică (pentru lpavel):

Am placa video dedicata

| lpavel a răspuns (pentru Lorelei13):

Departe laptop-ul tau de la link-ul trimis... Ala e un laptop foarte bun, al tau NU e asa. Ai zis :procesor 1.70 = cel din link 2.60 sa NU mai zic de restul!
Oricum ca sa afli memoria video ai nevoie de un program si anume : SPECCY
sau Siw, instalezi unul din ei si iti va spune absolut toate detaliile pc-ului tau! Succes!