| Motănaş a întrebat:

Remy,monopoly,nu te supara frate, ghicitoarea?!
Ce jocuri sunt astea? cine mi le explică?
scuzati de categorie

Răspuns Câştigător
| AfroBelgianu a răspuns:

Salut, Motanas

Acestea sunt jocuri de familie, de obicei se joaca cu zarul si cu cativa pioni. Regulile sunt simple, depinde de joc.

Remy - Un joc cu tablite, cu numere.

Monopoly - Un joc mai mult de bussines, iti cumperi propietati, case.

Nu te supara, frate - Un joc al carui scop este sa ajungi cu patru pioni intr-o casuta, insa trebuie sa treci peste adversarii tai.

Ghicitoarea - Este un joc unde se dau cateva cuvinte despre un anumit subiect, iar la final trebuie sa "ghicesti" despre ce/cine este vorba.

Te-am salutat, AfroBelgianu.

| Motănaş explică (pentru AfroBelgianu):

Mulţumesc! m-ai ajutat :*

1 răspuns: