| Reddfox a întrebat:

Router-ul de la Telekom imi face probleme. Sunt 2 leduri (Cele de la WAN si Internet) care se tot sting. Am verificat cablurile si sunt inregula. Imi face asa de ieri, cand a avut loc o furtuna. Ce sa fac?
(Nu ma pricep in chestii de genul si de aia am spus "beculete" laughing )

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Și eu am avut multe probleme cu routerul de la Telekom. Caută în spate sau pe lateral butonul de Reset. Este o găurică nu mult mai mare cât grosimea unei scobitori. Folosind un ac sau o scobitoare, apasă pe butonul de Reset până când vezi că se sting toate beculețele și încep să se repornească. S-ar putea să trebuiască să ți 10 secunde apăsat pe buton.
Dacă routerul nu-și revine după resetare, atunci sună la Telekom.

| Reddfox explică (pentru SonicAndrei):

DAAAMN. A mers cu resetarea! Mersi. Nu am incercat din prima zi. L-am mai lasat sa vad daca isi revine, dar pana la urma l-am resetat,

4 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Sa ii suni

| D3I3 a răspuns:

Sună la cei de la Telekom. Vor veni acasă la tine, vor repara router-ul sau eventual îți dau unul nou.
Dacă te bagi tu, probabil strici mai multe decât repari.

| Jrr_Cosmin_1995 a răspuns:

Trebuie sa astepti, este de la ei, o sa rezolve problema (funda?)