| alexpuya27 a întrebat:

Am auzit acum cateva zile de la un prieten ca cica ar,, exista,, un program de aflat parole, ca el sa facut pe un site admin, ca a spart siteul etc.Eu nu prea cred chestia asta pentru. ca yahoo, google si alte siteuri au securitate foarte mare si e imposibil.Maxim cu un keyloger sau ceva de genu sa ai furi parola. Voi ce credeti despre asa zisele programele,, minune,,?

1 răspuns:
| sK8ftw a răspuns:

Crede-ma ca nu exista un anume program
Daca site-ul respectiv era hostat pe Linux poti folosi o injectie SQL pentru a sparge sistemul de securitate si schimbi acolo valorile dar trebuie sa fii foarte experimentat, nici vorba de un program anume. Keyloggere le poti folosi daca cineva care cunoaste datele de logare ale acelui site se logheaza la site de pe PC-ul tau, sau mai sunt unele keyloggere, care i le dai "victimei", se logheaza din PC-ului lui si pe o pagina web primesti datele
Sper ca te-am ajutat