| darkdragons a întrebat:

Imi puteti recomanda o placa video accesibila si buna?
As vrea sa mearga FIFA 14 bine fara lag. P.S Piesele de la calculatorul meu sunt tip SATTA. Multumesc happy

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ehem, vad ca iar se ingramadesc astia mai grei de cap sa raspunda numa' cu timpenii. Deci CE AI IN CALCULATORUL ALA? Si ce intelegi prin "accesibila"?

| darkdragons explică (pentru KodrutZ):

Am 4gb ram si cred ca o sa mai pun sloturi procesor dual core de 1.8 Si prin accesibila ma refer la ieftina happy

| KodrutZ a răspuns (pentru darkdragons):

Ce intelegi prin ieftina? UN BUGET ORIENTATIV? Eu de exemplu am o placa de 700 RON fiindca mi s-a parut accesibila. Altora li se pare ca 350 RON deja e scumpa. La sistemul ala al tau... cel mai bine iei frumos o placa SH la maxim 250 RON. Bate tot ce gasesti nou pina in 350-400, oricum. Chiar am un prieten care are de dat un HD 4870 parca cu 220 RON. Voila - HIS ATI Radeon HD4870 IceQ 4+ Turbo 1GB DDR5 256-bit, PCI Express x16 2.0 - https://www.pcgarage.ro/......5-256-bit/
220 RON
http://s10.postimg.org/9fkhf21rp/Video.jpg

| Sofer a răspuns:

Http://emag.ro/......EBYNKBBBM/
Acum depinde si ce configurati are pc tau!
Ce configurati are? (Procesor si ram)

| darkdragons explică (pentru Sofer):

Intel dual core de 1.8 si 4gb ram

| LiftexMoon a răspuns:

4GB iti merge perfect funda?

| Rus_Bogdan_Alexandru_1993 a răspuns:

Nvidia GTS 450