| MaxRaptor a întrebat:

Sall!

As vrea sa stiu si eu ce naiba este un noob si ce inseamna.

3 răspunsuri:
| LanGooP a răspuns:

Noob, sau cum mai spun playerii "n00b" inseamna incepator, jucator neexperimentat.De obicei, aceste informatii se pot gasi pe google foarte usor, dar daca tu ai apelat la aceasta sursa de inspiratie, nu am nimic cu tine big grin

Sper ca te-am ajutatwinking

| Bernardus a răspuns:

Noob este denumirea data unui player incepator, sau care nu se descurca bine la un anumit joc

| AnoNymOuSS11 a răspuns:

Noob inseamna incepator de la cuvantul "newbie", dar unii oameni mai folosesc cuvantul gandidu-se la un sinonim pentru fraier in gaming.