| darius5649 a întrebat:

Sall! Cine poate sa-mi dea niste exemple de jocuri RPG gen gothic, the elder scrols, mount and blade, jocuri din astea.

2 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

2D / Izometrice: Baldur's Gate 1/2, Nox, Diablo 1/2, Arcanum, Arx Fatalis, Sacred, Temple of Elemental Evil, Icewind Dale 2

3D: Fable The Final Chapter, Vampire The Masquerade Bloodlines, Vampire The Masq. Redemption, Risen 1/2, Fallout 3, Two Worlds 1/2, Heores of Might and Magic 5, The Witcher, Spellforce

| Mozurov a răspuns:

Seria Risen (risen 1 a fost facut de cei care au creat Gothic, deci e super fain)